Lajkonik w trosce
o środowisko

Wiemy, że odpowiedzialność za planetę spoczywa na producentach, dlatego jako firma odpowiedzialna dbamy o nasze produkty i ulepszamy procesy produkcyjne z myślą o przyrodzie. Rozumiemy, że każdy gest troski o środowisko ma ogromne znaczenie.

Segregacja odpadów

Na nowych opakowaniach przekąsek Lajkonika umieściliśmy jasną informację, która ułatwi konsumentom segregację odpadów: żółte opakowanie wyrzuć do żółtego kosza.

Prawidłowa segregacja śmieci przyczynia się do ratowania roślin, zwierząt i może pomóc w zatrzymaniu zmian klimatycznych.

Certyfikowane Kartony

Na naszych kartonach zmniejszyliśmy pole zadruku, wykorzystujemy też tylko jeden kolor farby. Oznacza to mniejsze zużycie farby i łatwiejszy recykling surowców.

Kartony Lajkonika mają też certyfikat FSC® (FSC-C136325). Tym samym tektura do ich produkcji została wytworzona z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów posiadających certyfikat FSC i materiałów pochodzących z recyklingu.

FSC to międzynarodowa organizacja not-for-profit o zasięgu globalnym, zajmująca się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na całym świecie. FSC pomaga zachować lasy dla przyszłych pokoleń, a także pomaga dbać o lasy oraz ludzi i zwierzęta, dla których są one domem.

Mural pochłaniający zanieczyszczenia

W Krakowie powstało malowidło, które pochłania tyle zanieczyszczeń, ile las o powierzchni 80 m². Mural każdego dnia oczyści krakowskie powietrze ze spalin, które emituje 17 samochodów. Znajdą się na nim dwie, znane nie tylko mieszkańcom stolicy Małopolski, postacie – lajkonik i smok wawelski. Inicjatorem akcji jest marka Lajkonik. Malowidło, które od połowy maja podziwiać można przy Bulwarze Wołyńskim, stworzyła ekipa Murale Zooteka, oraz artyści Impas i Mehes. Możecie zobaczyć go w Krakowie nad Wisłą lub na filmiku obok.

Kontakt

Lajkonik Snacks Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 1
32-050 Skawina

Telefon:

pon-pt: 12 277 04 01
Infolinia: 801 567 396

Dział Marketingu 

Sady k/Poznania
ul. Rolna 6
62-080 Tarnowo Podgórne
Telefon: 61 86 49 700

Inspektor Ochrony Danych

Paweł Romaniuk e-mail: iod@lajkonik.com

    Formularz kontaktowy

    Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia.

    Administratorem danych osobowych pozyskiwanych za pomocą formularza jest Lajkonik Snacks Sp. z o.o. Dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Każda osoba, której dane pozyskano za pomocą formularza kontaktowego może skorzystać wobec Administratora z następujących praw: a) prawa do żądania dostępu do swoich danych oraz do ich sprostowania, b) prawa do ograniczenia przetwarzania jej danych lub do ich usunięcia, c) prawa do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych, d) prawa wniesienia skargi na przetwarzanie jej danych osobowych przez Administratora do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dalsze informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

    Ta strona używa plików cookies w celu analizy ruchu w serwisie. Akceptacja lub brak zgody na wykorzystywanie plików cookies odbywa się za pomocą ustawień przeglądarki. Klikając przycisk „OK” potwierdzasz, że ustawienia przeglądarki są zgodne z Twoimi preferencjami.